אי סבילות למזון

אי סבילות לרכיבי מזון מסוימים הוא קושי מאד שכיח. מה ניתן לעשות מלבד הימנעות או מציאת חלופות? ההומאופתיה מציעה פתרון עומק לבעיה.

שני המצבים השכיחים ביותר כשמדובר באי סבילות למזון הם אי סבילות ללקטוז וכן אי סבילות לגלוטן. בביטוי קיצוני, המצבים הללו עלולים להתבטא כאלרגיה מסוכנת, כגון אלרגיה לחלב או בתור צליאק. המכנה המשותף הוא הגבלה, איסורים וחיים בצלו של חשש מתמיד. האם ניתן לצרוך את המזון ללא סכנה? האם הילד זקוק לסייעת רפואית שתהיה צמודה אליו בגן? האם לנצח ניאלץ לתשאל מה מכילה הפשטידה, או לקרוא את האותיות הקטנות שעל גבי כל תווית?

כיום, למרבה השמחה, ישנו שפע של קמחים חלופיים המחליפים את הגלוטן המצוי בדגנים השונים (כלומר המצויים בחיטה ומוצריה כגון בורגול, סובין חיטה; שעורה; שיפון; שיבולת שועל). המדובר בקמחים המופקים מעדשים, חומוס, טף וקינואה, והמכילים בנוסף גם אחוז גבוה של חלבון. ועדיין, חברת השפע מספקת הזדמנויות רבות 'להתקל' במזונות המכילים גלוטן, אפילו ממש 'על הדרך'. הידעתם שאפילו מסטיקים מצופים בשכבה דקה המכילה גלוטן? כן כן…זה לכאורה שומר על המסטיקים מפני הידבקות לאריזה.

החשיפה המוגברת היא גם כאשר מדובר במוצרי חלב. אחוז ניכר מאוכלוסיית העולם רגיש לסוכר החלב, כלומר לקטוז, ועדיין – נדמה ששפע מוצרי החלב רק גדל והולך. נכון, ישנן חלופות צמחיות. חלקן עתירות סוכר, מלח וחומרי שימור. חלקן מצוינות, כגון חלב שקדים טבעי.

עדיין, חשוב לזכור – המנעות וחרדה לא חייבות להיות התגובה האוטומטית. אפשר לטפל בבעייה משורשה.

הומאופתיה יכולה למתן עד מאד את אי-הסבילות למזונות הללו. הכוונה לא להפוך צריכת חיטה ומוצרי חלב לדרך חיים, אלא לאפשר מידה של גמישות והורדת הסכנה.

נסיוני מלמד אותי שבהתאמה אישית, אפשר לתת מענה המשפר את ההתמודדות של מערכת העיכול והחיסון עם ה'אתגרים' הללו. מטופלים שהיו חשופים לסכנה של ממש מגבינה או דגני בוקר הצליחו בעקבות טיפול הומאופתי להקטין את הרגישות הקיצונית שלהם, ובכך למעשה למזער את החשש והסכנה שיש במוצרי חיטה ומוצרי חלב.

הטיפול ההומאופתי ניתן במינון מדויק ובהתאמה אישית למכלול של מאפיינים.

מזמינה אותך לקרוא על כך עוד, בכתבה שלי שהתפרסמה ב'כל הזמן' והמתארת כיצד ההומאופתיה יכולה לסייע, וכיצד לצרוך מזון בעל ערך תזונתי גבוה, ומהם נזקיהם של משקאות הקרויים (בטעות) 'חלב צמחי'.

לשאלות והתייעצות נוספת אפשר לשלוח אליי מייל או להתקשר – 054-4717547. להשתמע..

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support