איך לפתור דכאון לאחר לידה?

אנחנו מדברות על רצף ארוך ולא פשוט. בקצהו האחד ניצב אותו "בייבי-בלוז" שכמעט כל יולדת מכירה: תנודות הורמונליות במשך כמה שבועות, חרדה לנוכח השינוי החיובי-אך-מטלטל של חייך, הדאגות בנוגע למה שאמור לקרות..ובעיקר חוסר שינה. בצדו השני של הרצף נמצא מצב פסיכיאטרי נדיר מאד אך "רשמי".

ולאורך ורוחב הסקאלה הזו, סטטיסטיקות עגמומיות: אחת מכל עשר אמהות טריות חווה דכאון שלאחר לידה. דכדוך, עצב, חוסר יכולת לשמוח עם התרחבות התא המשפחתי, ניכור מהתינוק, אומללות גדולה. המחיר הוא גבוה ומתבטא ברווחה הנפשית שלך, בקשר עם התינוק/ת, וגם הנזקים שעלולים להגרם להתפתחות. shutterstock_108307124כמובן, גם התא המשפחתי משלם על כך מחיר.

הסיבות הן מגוונות. בין אם מדובר בגורמים ביולוגיים-רפואיים, כגון רגישות לתנודות הורמונליות והשפעות של חוסר שינה מתמשך; גורמים חברתיים כגון בעיות עם בן הזוג, העדר מסגרות תמיכה חברתית; וכמובן, התפרצותם של קשיים כגון פרפקציוניזם, חרדה או הערכה עצמית נמוכה, לידה טראומטית ורמות חרדה גבוהות.

לעתים, דכאון לאחר לידה הוא הצפה המבטאת קשיים מתמשכים שרק עכשיו מתפרצים, מצוקות מהעבר הקרוב – או הקרוב פחות.

חשוב לזכור: התקופה שלאחר הלידה הוא זמן של הסתגלות הדדית, של תלות, של תובענות כלפייך בעידן שאין בו שבטיות, שאין בו בהכרח מסגרת שתעטוף גם אותך ותהיה קשובה לצרכייך.

במפגש ההומאופתי אשמע ממך את הרקע הנרחב, ככל שתסכימי לספר. נבדוק קשיים גם במישור הפיזי. אתאים לך טיפול התואם את כל הרבדים, המתייחס לכל הקשיים והרגישויות שלך. בתוך כך המטרה היא להעניק לך הקלה במישור היומיומי, ובה-בעת לעזור לך לרפא את הפצעים העמוקים יותר. חשוב שתזכרי, דיכאון אחרי לידה לא הופך אותך לאמא פחות טובה, אך ריפוי הקושי יאפשר לך חווית אימהות מיטיבה ומאושרת.

הטיפול ההומאופתי מופק מחומרים טבעיים הנרקחים עבורך באופן אישי והמינון שלהם מאד עדין ומאפשר לך להיניק, אם זה מתאים ונכון מבחינתך.

בנתיים, אני רוצה לחלוק איתך כתבה מעניינת, ש"מגרדת" את הנושא: איך אנחנו לובשות את המסיכה ומצטלמות כאמהות מחבקות ונינוחות, כאשר בפנים משתוללים רגשות מטלטלים.

ומעבר לכך, בכל שאלה,  צרי איתי קשר. ואפשר ישירות בטלפון, פשוט: 03.6962718 או 054.4717547

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support