הרניה (קילע) – האם יש טיפול מלבד ניתוח?..

מ ה י   ה ר נ י ה ?  שאר שמותיה של ההרניה הם שבר או קילע, ופירושה מעבר של איבר או רקמה ממיקומם הטבעי בגוף דרך מחיצה  שרירית. הבקע השכיח ביותר מתרחש באיזור הבטן, עקב חולשת שרירי דופן הבטן, הגורמת לאחת מלולאות המעי לחרוג ממיקומה. או-אז, יתכנו שלושה סוגי בקע מבחינת מיקומם: בקע סרעפתי, בקע מפשעתי, או בקע טבורי. מבחינה קונווציונלית, לרוב מבוצע נתוח שבר לתיקון הבקע, המבוצע בהרדמה מלאה. שכיחות הסיבוכים אינה גבוהה, אך היא עלולה לעלות במידה ומדובר בבקע כלוא, בשל סכנת נמק.

ב ה ו מ א ו פ ת י ה , ישנם יותר ממאה טיפולים (!) למצבי הרניה. כלומר, אין לנו "תרופת מדף" אחת ויחידה, אלא ישנו טיפול פרטני, לפי מאפייני המצב. הטיפול ההומאופתי מתייחס למיקומו המדויק של הבקע, לשכיחותו, לסימפטומים הנלווים ולבעיות רקע נוספות. לדוגמא, בקע סרעפתי מלווה לרוב בצרבת, ובקע טבורי אופייני יותר לנשים לאחר לידות. במצב שכזה, לרוב נגלה קשיים נוספים הקשורים ללידה/ות.  אם מדובר בבקע בעקבות צלקת ניתוחית, ניקח זאת בחשבון ונשאף לפתור את הבעיה לעומקה. בהסתכלות ההומאופתית, הכוונה היא לפתור את הבעיות משורשן, ובכך לשפר את המצב התפקודי וככל הניתן גם את המצב המבני. אני עשויה להמליץ במקביל על טיפול אוסתאופתי, שיכול לעזור רבות בהשבה לתפקוד מלא ובחיזוק הרקמות.

לשאלות והתייעצות נוספות, אני מזמינה אותך ליצור עמי קשר.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support