נזקי הגלולות למניעת הריון מחדדות את השאלה הנצחית 'עלות לעומת תועלת'. לפנייך מידע חשוב אודות פתרונות הומאופתיים לנזקי גלולות וכן לבעיות שבעטיין לקחת גלולות מלכתחילה..

כמות עצומה של נשים בגילאי הפריון מחפשות פתרונות חלופיים לשימוש בגלולה למניעת הריון.

תופעות הלוואי של הגלולות הן רבות וקשות – התופעות השכיחות ביותר הן הגברת קרישתיות, פגיעה בכבד, פגיעה בעצמות, בעיות ראייה, שיעור-יתר, פגיעה בליבידו ובמישור הנפשי – דכאון.

בראש ובראשונה, נשים שוקלות זאת כאשר הגלולות ניתנו להסדרת מחזור, מניעת פצעונים, הפחתת כאבים ועוד. אלה המצבים בהם הגלולות מטפלות רק בסימפטום ולא במקור הבעייה.
האם לא תעדיפי לחשוב אסטרטגית, על 'היום שאחרי' השימוש בגלולה? אקנה הוא בר טיפול, אין סיבה להמנע בעטיו מביוץ טבעי ולסנתז מחזור מלאכותי . ישנן חלופות טובות במישור התזונתי, ההומאופתי ועוד. עדיף לך פתרון עומק.

שנית, יש מקום לשקול עוד אפשרויות לתכנון הריונות או למניעתם, לפי השלב שלך בחיים. זאת בפרט כי ברור מעבר לכל ספק, שהגלולות ניתנות בקלות רבה – כאשר יש להן תופעות לוואי משמעותיות.

מעבר לדיון ההסטורי והרפואי, גלולות הן במידה עצומה סוגיה כלכלית. זו תרופה הנלקחת במשך רוב השנה (נאמר, בעקרון, 3/4 מהזמן) במשך מספר עשורים, על ידי נשים בריאות. לחברות התרופות יש אינטרס מובהק בעידוד הלקיחה של הגלולות.

הגלולה היא ניסוי מתמשך. בריאותן של הנשים מושפעת. רבות מאד הנשים שמחפשות פתרונות טבעיים לבעיות שהיו טרם הגלולה – ולבעיות שיש אחריה.

ישנה עוד נקודה מהותית שאינה מודגשת דיה: הקושי בכניסה להריון, כאשר הגלולה מופסקת באופן יזום.

יש להומאופתיה כלים טבעיים בתיקון נזקי הגלולות, ובפתרון הקשיים המקוריים שהובילו ללקיחתן.

אני ממליצה בחום לקרוא את הכתבה המרתקת שפרסמה הילה ויסברג בתאריך 20.12.2013 במוסף "הארץ", בנושא הגלולה, נזקיה הנרחבים והחלופות הטבעיות. כעבור כחמש וחצי שנים, פורסמה גם כתבה של רוני בר, בתאריך 19.7.2019.

לאורך השנים טיפלתי בהומאופתיה בנשים רבות שסבלו מנזקי הגלולה, בכל האופנים שתיארתי.

אם יש לך שאלות בנושא,
אם את רוצה להתייעץ ולשמוע מהנסיון שלי בנושא,
אם את מחפשת פתרון טבעי לבעיות בריאות שהתעוררו אצלך בעקבות הגלולות –
את מוזמנת ליצור עמי קשר.

*** תודה לצלמת, קריסטינה ברנקו
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support