נזקי הגלולות למניעת הריון – והחלופות הטבעיות

כמות עצומה של נשים בגילאי הפריון מחפשת פתרונות חלופיים לשימוש בגלולה למניעת הריון. נראה שההכרה בתרומתה של הגלולה לשחרור האישה היא חשובה – אך שייכת במידה רבה לתקופות ולתרבויות מסוימות. יש מקום לשקול עוד אפשרויות לתכנון הריונות ולמניעתם. זאת בפרט כי ברור מעבר לכל ספק, שהגלולות ניתנות בקלות רבה, רבה מדי – כאשר יש להן תופעות לוואי משמעותיות. בנוסף, יש לקחת בחשבון שהגלולות הניתנות להסדרת מחזור, מניעת פצעונים או שינוי בדפוס הדימום (כמות, כאבים) – מטפלות רק בסימפטום ולא במקור של הבעייה.

תופעות הלוואי של הגלולות הן רבות וקשות – התופעות השכיחות ביותר הן הגברת קרישתיות, פגיעה בכבד, פגיעה בעצמות, בעיות ראייה, שיעור-יתר, פגיעה בליבידו ובמישור הנפשי – דכאון. אי אפשר להתעלם מהסיכונים הללו, ויש לשקלל אותם לעומת היתרון המסויים שבלקיחת גלולות. האם אקנה הוא כה קריטי עד שמונעים מאישה את הביוץ הטבעי, מסנתזים לה מחזור מלאכותי – ולא מציעים לה שיפור בתזונה או כלים מעמיקים וטבעיים לריפוי בעיות העור שלה?!

מעבר לדיון ההסטורי והרפואי, גלולות הן במידה עצומה סוגיה כלכלית. זו תרופה הנלקחת במשך רוב השנה (נאמר, בעקרון3/4 מהזמן) במשך מספר עשורים, על ידי נשים בריאות. לחברות התרופות יש אינטרס מובהק בעידוד הלקיחה של הגלולות.

הגלולה היא ניסוי מתמשך. בריאותן של הנשים מושפעת. רבות מאד הנשים שמחפשות פתרונות טבעיים לבעיות שהיו טרם הגלולה – ולבעיות שיש אחריה. אני נפגשת עם הרבה מאד נשים הסובלות מנזקי הגלולה, בכל האופנים שתיארתי, ועוד נקודה מהותית שלא מודגשת דיה: הקושי בכניסה להריון, כאשר הגלולה מופסקת באופן יזום. יש להומאופתיה כלים טבעיים בתיקון נזקי הגלולות, ובפתרון הקשיים המקוריים שהובילו ללקיחתן.

אני ממליצה בחום לקרוא את הכתבה המרתקת שפרסמה הילה ויסברג ב20.12.2013 במוסף "הארץ", בנושא הגלולה, נזקיה הנרחבים והחלופות הטבעיות.

אם יש לך שאלות בנושא, אם את רוצה להתייעץ, אם את מחפשת פתרון טבעי לבעיות בריאות שהתעוררו אצלך בעקבות הגלולות, את מוזמנת ליצור עמי קשר.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support